برنامه بازی ها
قبلی : بارسلونا 5-0 کوردوبا
شنبه 29 آذر 1393
ورزشگاه نیوکمپ
هفته 16 لیگ اسپانیا
بعدی : رئال سوسیداد - بارسلونا
یکشنبه 14 دی 1393
ورزشگاه آنوئتا
هفته 17 لالیگا
لیگ قهرمانان - مرحله 1/8 نهایی
دور رفت : منچسترسیتی - بارسلونا
سه شنبه 28 بهمن 1393
ساعت 23:15
ورزشگاه اتحاد
دور برگشت : بارسلونا - منچسترسیتی
سه شنبه 19 اسفند 1393
ساعت 23:15
ورزشگاه نیوکمپ
کاربران برتر توتال بارسا
رتبه کاربر نام کاربر
1 علیرضا 11
2 پرنیا
3 آیدا
نظرسنجی
با انتقال توتال بارسا به سرویس رزبلاگ موافقید ؟
آخرین مطالب ارسالی
جدول لیگ اسپانیا
رتبه تیم بازی امتیاز
1 رئال مادرید 15 39
2 بارسلونا 16 38
3 اتلتیکو 16 35
4 والنسیا 16 31
5 ویارئال 16 23
6 سویا 15 30
7 مالاگا 16 30
8 سلتاویگو 16 20
9 ایبار 16 20
10 اسپانیول 16 20
11 بیلبائو 16 19
12 ختافه 16 17
13 رایووایکانو 16 17
14 سوسیداد 16 15
15 لوانته 16 15
16 آلمریا 16 13
17 لاکرونیا 16 13
18 گرانادا 16 13
19 کوردوبا 16 11
20 الچه 16 10
آخرین آپدیت : 22 دسامبر 2014
گلزنان برتر لیگ اسپانیا
بازیكن تیم پنالتی گل
رونالدو رئال 7 25
مسی بارسلونا 0 15
نیمار بارسلونا 0 11
باکا سویا 3 10
بنزما رئال 0 8
آخرین آپدیت : 22 دسامبر 2014
کد خبر : 11618 | ارسال شده توسط : admin | تاریخ ارسال : جمعه 10 بهمن 1393
همكارى لیونل مسى و نیمار دو ستاره بارسا در این فصل بسیار موثر بوده است و این زوج به تنهایى حدود پنجاه و پنج در صد از همه گل هاى بارسا در دو فصل اخیر را به ثمر رسانده و از این لحاظ حتى از زوج مادریدى رونالدو و بنزما نیز موفق تر بوده اند.
http://parsiup.com/upload/koml_855782_heroa.jpg
بعد از شكست مقابل رئال سوسیه داد در اوایل ژانویه همه چیز در بارسا به شرایط خوب خود بازگشته است. بارسا در لالیگا و Copa del Rey موفق به كسب هفت پیروزى شده و با به ثمر رساندن بیست و سه گل، تنها سه گل دریافت نموده است.
پیروزى چهارشنبه شب بارسا مقابل شاگردان دیگو سیمئونه در دور برگشت از رقابت هاى Copa del Rey نیز در واقع سومین پیروزى این تیم مقابل مدافع عنوان قهرمانى لالیگا در مدت زمانى اندك بوده است. پیروزى درمقابل تیمى كه بارسلونا فصل قبل در حسرت كسب تنها یك پیروزى مقابل آن بود.

بارسلونا در این روزها با وجود تمام اختلافات بین لوئیز انریكه سرمربى تیم و لیونل مسى به دوران خوب خود بازگشته و به نظر مسى، نیمار را شریكى مناسب و ایده آل براى خود یافته است، همانطور كه او در زمان پیوستن این ستاره برزیلى به بارسلونا آرزو نموده بود. بعد از شكست مقابل اتلتیكو بیلبائو این دو ستاره آمریكاى لاتین 15 گل از 26 گل بارسا را به ثمر رسانده اند (هشت گل مسى، هفت گل نیمار) و به هماهنگى بى نظیرى دست یافته اند و در بازى مقابل الچه شادى این دو ستاره با در آغوش گرفتن یكدیگر، خود نشانى از وجود تفاهم متقابل و چنین هماهنگى بین این دو بازیكن بوده است.

در فصل 2014/15 مسى و نیمار در تمامى رقابت ها در 25 بازى به صورت هم زمان در تركیب بارسلونا حضور داشته اند، در فصل 2013/14 چنین آمارى در انتهاى فصل به 30 بازى رسید. این دو بازیكن حدود 55 درصد از كل گل هاى بارسا در دو فصل اخیر را به ثمر رسانده اند. در لالیگا چنین آمارى حتى با زدن 64 درصد از كل گل هاى كاتالان ها درخشان تر نیز بوده است. به این ترتیب زوج مسى و نیمار در حال حاضر حتى از زوج مادریدى رونالدو و بنزما نیز موفق تر و خطرناك تر مى باشند. آمار گل زنى این زوج مادریدى 51 درصد از همه گل هاى رئال مادرید در رقابت هاى مختلف مى باشد و در لالیگا نیز آمار گل زنى آنها به 56.3 درصد از كل گل هاى مادریدى ها مى رسد كه با آمار زوج نیمار و مسى فاصله دارد.

درخشش زوج مسى و نیمار بعد از گذشت بیش از یك سال و نیم از ورود نیمار به بارسلونا شدت گرفته است، نیمار در این زمینه مى گوید:"اگر در خارج از زمین رابطه دوستى خوبى برخوردار باشد، آثار آن در داخل زمین نیز پیدا مى شود. من و مسى رابطه بسیار صمیمى و گرمى داریم و به همین دلیل در زمین بازى نیز با هم بسیار هماهنگ هستیم. لئو بهترین بازیكنى است كه من تا به حال دیده ام و مهم فقط این است كه او در زمین حضور داشته باشد و اینكه او در نقض مهاجم كاذب ظاهر شود و یا بال تهاجمى، چندان نقشى در هماهنگى ما  بازى نمى نماید. به نظرم در حال حاضر بهترین دوران خود در بارسا را تجربى مى كنم. در فصل دوم حضورم در نیوكمپ من با شرایط خود را بهتر وفق داده ام و راحت تر بازى مى كنم."

انتظارات از نیمار در زمان پیوستنش به بارسا بسیار بالا بوده است، اما در فصل اول وى هرگز نتوانست چنین توقعات بالایى را برآورده سازد كه البته دو مصدومیت شدید وى در فصل گذشته نیز در این زمینه بى تاثیر نبوده است، با این وجود نیمار در فصل گذشته موفق به ثمر رساندن نه گل و ارسال هشت پاس گل نیز شده بود كه چنین آمارى از دید بسیارى از مطبوعات اسپانیایى نا امید كننده بوده است.

بعد از اتمام فصل گذشته وظیفه اى خطیر بر روى دوش نیمار بود، چون در جام جهانى خانگى انتظار یك ملت دیوانه فوتبال به ساق هاى نیمار جوان دوخته شده بود. در بازى افتتاحیه مقابل كرواسى وى نجات بخش تیمش بود و تا مرحله یك چهارم نهایى زمانى كه به علت مصدومیتى سنگین در بازى مقابل كلمبیا مجبور به ترك زمین شد، عملكردى قابل قبول داشت. مصدومیتى كه امید یك ملت را به یاس تبدیل نمود و تجربه اى دردناك براى این ستاره برزیلى بود.

در لالیگا نیز نیمار از بازیكنانى است كه خطاهاى زیادى بر روى او صورت مى گیرد به همین دلیل وى در این میان پنج كبلوگرم به وزن خود اضافه نموده تا قدرت بدنى بیشترى داشته باشد. پیش از بازى مقابل اتلتیكو مادرید نیز وى همدردى خود با كریس رونالدو را ابراز نمود كه به دلیل خطاهاى زیاد كنترل خود را از دست داده بود:"ما مهاجمین به ضربات و خطاهاى بازیكنان حریف عادت كرده ایم. البته بعضى مواقع كنترل خود را از دست مى دهیم كه این جریمه هایى به همراه دارد و باید با این موضوع كنار آمد."

تاتا مارتینو سرمربى سابق بارسلونا بیشتر از نیمار در كناره میدان استفاده مى نمود و فاصله او تا محل استقرار مسى در میدان زیاد بود، در این فصل اما انریكه براى نیمار آزادى عمل بیشترى قائل شده و او راحت تر مى تواند به مركز زمین و محوطه جریمه حریف نزدیك شود، نیمار در این زمینه ضمن تمجید از انریكه مى گوید:"او دقیقا مى داند كه از من در كجاى زمین استفاده نماید كه براى من بسیار مهم و كمك بزرگى است." چهارده گل زده و چهار پاس منجر به گل خود اثباتى بر این موضوع است كه نیمار زیر نظر انریكه به بازدهى بیشترى دست یافته است.

نیمار در فصل 2013/14 براى به ثمر رساندن هر گل نیاز به 102 دقیقه زمان داشته و در فصل جارى این زمان به 85.5 دقیقه تقلیل یافته است. دقت ضربات نیمار نیز در این فصل نسبت به فصل قبل با بهبودى قابل توجه مواجه بوده، 36.7 درصد از ضربات این ستاره برزیلى در این فصل به گل تبدیل شده است در حالى كه در فصل پیش چنین آمارى به 16.7 درصد مى رسید، از بین تمام مهاجمین لالیگا كه بیش از سى ضربه به سمت دروازه حریفان داشته اند نیز آمار نیمار بهتر است. در حالى كه آمار نیمار در این زمینه به 36.7 رصد مى رسد، آمار مهاجمینى نظیر رونالدو و كارلوس باكا از سویا در این خصوص به ترتیب به 35 درصد و 35.3 درصد مى رسد. با میانگین تقریبى 1.1 گل در هر بازى، نیمار در كنار مسى خود را به بهترین مهاجمین فوتبال در پنج لیگ معتبر اروپایى تبدیل نموده است.

یوهان كرایوف اسطوره بارسلونا اما در زمان پیوستن نیمار به بارسلونا چندان امیدى به درخشش زوج مسى و نیمار نداشت، سرمربى هلندى و سازنده تیم رویایى اوایل دهه نود بارسلونا، در تابستان گذشته نسبت به هماهنگى و درخشش این زوج جادویى در بارسلونا ابراز تردید نموده بود، حال نیمار در پاسخ به كرایوف مى گوید: "من به او احترام مى گذارم، اما او مرتكب اشتباه شده است، هماهنگى من با مسى همواره در حال بهتر شدن است." حال هواداران بارسلونا با چنین آمارى از سوى نیمار مى توانند به این موضوع امیدوار باشند كه سرنوشت تلخى مشابه با سرنوشت زلاتان ابراهیموویچ، ساموئل اتوئو، تیرى آنرى و داوید ویا در انتظار نیمار در نیوكمپ نخواهد بود.
برچسب ها
موضوعات مرتبط
قوانین ارسال دیدگاه
1- دیدگاه های غیر مرتبط با موضوع هر پست حذف خواهد شد .
2- دیدگاهی كه حاوی توهین به بازیكنان و هواداران باشگاه ها باشند تایید نخواهند شد .
3- دیدگاه های خود را با حروف فارسی بنویسید . ( نظراتی كه متن آن ها به زبان انگلیسی ارسال شده باشند ، حذف می شوند . )
توجه : اگر هنگام نوشتن دیدگاه به قوانین فوق توجهی نكنید ، بلافاصله دیدگاه شما حذف خواهد شد !
دیدگاه های شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
برای ارتباط با مدیریت ، سفارش تبلیغات ، ارائه پیشنهاد یا انتقاد و ... با ایمیل مقابل در تماس باشید :
TotalBarcair@Gmail.Com
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات