برنامه بازی ها
قبلی : بارسلونا 5-0 کوردوبا
شنبه 29 آذر 1393
ورزشگاه نیوکمپ
هفته 16 لیگ اسپانیا
بعدی : رئال سوسیداد - بارسلونا
یکشنبه 14 دی 1393
ورزشگاه آنوئتا
هفته 17 لالیگا
لیگ قهرمانان - مرحله 1/8 نهایی
دور رفت : منچسترسیتی - بارسلونا
سه شنبه 28 بهمن 1393
ساعت 23:15
ورزشگاه اتحاد
دور برگشت : بارسلونا - منچسترسیتی
سه شنبه 19 اسفند 1393
ساعت 23:15
ورزشگاه نیوکمپ
کاربران برتر توتال بارسا
رتبه کاربر نام کاربر
1 علیرضا 11
2 پرنیا
3 آیدا
نظرسنجی
با انتقال توتال بارسا به سرویس رزبلاگ موافقید ؟
آخرین مطالب ارسالی
جدول لیگ اسپانیا
رتبه تیم بازی امتیاز
1 رئال مادرید 15 39
2 بارسلونا 16 38
3 اتلتیکو 16 35
4 والنسیا 16 31
5 ویارئال 16 23
6 سویا 15 30
7 مالاگا 16 30
8 سلتاویگو 16 20
9 ایبار 16 20
10 اسپانیول 16 20
11 بیلبائو 16 19
12 ختافه 16 17
13 رایووایکانو 16 17
14 سوسیداد 16 15
15 لوانته 16 15
16 آلمریا 16 13
17 لاکرونیا 16 13
18 گرانادا 16 13
19 کوردوبا 16 11
20 الچه 16 10
آخرین آپدیت : 22 دسامبر 2014
گلزنان برتر لیگ اسپانیا
بازیكن تیم پنالتی گل
رونالدو رئال 7 25
مسی بارسلونا 0 15
نیمار بارسلونا 0 11
باکا سویا 3 10
بنزما رئال 0 8
آخرین آپدیت : 22 دسامبر 2014
کد خبر : 11337 | ارسال شده توسط : admin | تاریخ ارسال : یکشنبه 28 دی 1393
الان دیگر جام تنها بین رئال و بارسلونا تقسیم نمی شوند بلکه اتلتیکو مادرید هم از شانس های قهرمانی در هر جامی است. اتلیتکو مادرید با هدایت دیگو سیمئونه آرژانتینی توانسته به سلطه رئال مادرید و بارسلونا پایان دهد و الان دیگر فوتبال اسپانیا سه قدرت دارد. 5 دلیل نشان می دهد که اتلتیکو مادرید می تواند به درخشش خود ادامه دهد و خاری در گلوی رئال مادرید و بارسلونا باشد که در گزارشی به آنها می پردازیم.
http://parsiup.com/upload/s611_url.jpg
زمانی بود که فوتبال اسپانیا تنها در دو تیم رئال مادرید و بارسلونا خلاصه می شد البته هر از چند گاهی هم تیم های مانند دیپورتیو لاکرونیا یا والنسیا می توانستند قد علم کنند و عنوان قهرمانی را به دست آورند اما نمایش خوب آنها یک فصل بیشتر دوام نمی آورد و با جدایی چند ستاره شیرازه تیم به کلی از هم می پاشید.
رئال مادرید و بارسلونا نه تنها دو غول بزرگ فوتبال اسپانیا هستند بلکه می توان آنها را از سرشناس ترین و بهترین تیم های فوتبال اروپا و جهان هم دانست و این طبیعی است چرا که ستاره های زیادی برای این دو تیم بازی می کنند. کریستیانو رونالدو،گرت بیل، تونی کروس،کریم بنزما، سرخیو راموس،ایکر کاسیاس،لوکا مودریچ،خامس رودریگز، لیونل مسی،نیمار،لوئیس سوآرس،دنی آلوس،ژابی هرناندز،آندرس اینیستا و چندین و چند ستاره دیگر در این دو تیم بازی می کنند که هر کدام از آنها می تواند به تنهایی سرنوشت ساز ظاهر شود و تیمش را درهر شرایطی نجات دهد.

وقتی بارسلونا و رئال مادرید این همه ستاره در اختیار داشته باشد طبیعی است که همه آنها را شانس عنوان قهرمانی در نظر گیرند. طبیعی است که فوتبال اسپانیا به قبضه این دو تیم درآید و دیگر تیم ها یارای رقابت با آنها را نداشته باشند. مهمترین چیز در فوتبال مدرن ابزار است. وقتی یک تیمی این هم ستاره در اختیار دارد طبیعی است که باید از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی به شمار آید. فصل قبل وقتی هواداران رئال مادرید از حضور آنخل دی ماریا در تیم خود ناراضی بودند و خواستار جدایی او شدند دیگو سیمئونه در دیدار برابر رئال مادرید تاکید کرد که بهترین بازیکن زمین دی ماریا بود. این سخن سیمئونه یک کنایه به باشگاه رئال مادرید بود چرا که دی ماریا در آن مقطع از فصل بازیهای خوبی را برای رئال مادرید به نمایش نگذاشت. این مربی آرژانتینی می خواست با این سخن خود بگوید که بازیکنی که هواداران رئال مادرید خواستار جدایی او هستند آنقدر خوب است که به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب می شود حال چه برسد که به دیگر ستاره های رئال مادرید. البته این سخن سیمئونه با ناراحتی کارلو آنچلوتی همراه شد و این مربی ایتالیایی به همتای خود هشدار داد که در امور باشگاه دیگر دخالت نکند.

بنابرین برای هر تیمی رقابت برای کسب عنوان قهرمانی در رقابت های لیگا با وجود دو تیم قدرتمند به نام های رئال مادرید و بارسلونا بسیار سخت است. تیمی که می تواند با وجود این دو تیم از شانس های کسب عنوان قهرمانی باشد باید به ستایش از آن پرداخت. بدون شک چنین تیمی این شایستگی را دارد که در هر جامی از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی باشد. بله اتلتیکو مادرید درست به کار کارستان در رقابت های لیگا زده است چرا که این تیم توانست با وجود دو غول بزرگ فوتبال جهان جام قهرمانی را در رقابت های لیگا بالای سر برد و نشان دهد که تیم بزرگی است.

قهرمانی اتلتیکو مادرید با وجود دو تیم قدرتمند رئال مادرید و بارسلونا اصلا تصادفی نبود. این تیم توانست به فینال لیگ قهرمانان اروپا هم راه یابد اما با بدشانسی برابر رئال مادرید تن به شکست داد. اتلتیکو مادرید الان یکی از قدرت های فوتبال اسپانیا در کنار رئال مادرید و بارسلونا است. الان دیگر هر گاه از شانس های عنوان قهرمانی در رقابت های لیگا سخن به میان می آید تنها از رئال مادرید و بارسلونا نمی گویند بلکه اتلتیکو مادرید هم از شانس های اصلی است.

آماری که اتلتیکو مادرید در این دو سه سال اخیر به دست آورده نشان می دهد که این تیم دیگر نام و نشانی برای خود در فوتبال اروپا دارد و هیچ کس این تیم را دسته کم نمی گیرد بلکه همه به ستایش از آن می پردازند. یورو اسپورت در گزارشی از 5 دلیل که نشان می دهد اتلتیکو مادرید مانند رئال مادرید و بارسلونا به قطب فوتبال اسپانیا و اروپا تبدیل شده است پرداخت که در گزارشی به آنها می پردازیم.

1-دیگو سیمئونه

http://i.arabia.eurosport.com/2015/01/16/1391908-29834758-640-360.jpg

یکی از دلایل اصلی درخشش اتلتیکو مادرید در این چند سال اخیر بدون شک سرمربی آرژانتینی این تیم است. این تیم اسپانیایی از زمانی که سیمئونه را جذب کرده به کلی دستخوش تغییر شده است. سیمئونه از اتلتیکو مادرید تیمی ساخته که قدرت های فوتبال اسپانیاو اروپا را به خود لرزانده است. در اتلتیکو مادرید ستاره های بزرگ بازی نمی کنند اما این تیم این توانایی را دارد که برابر هر تیم پرستاره ای به پیروزی برسد. این مربی آرژانتینی توانسته تفکر پیروزی را در بین بازیکنان تیمش تزریق کند. او مربی بسیار پر جنب و جوش است و انگیزه زیادی در کنار زمین به تیمش تزریق می کند.

این مربی آرژانتینی ثابت کرده که پول همه چیز در فوتبال نیست بلکه شور و هیجان،انگیزه، جنگندگی،عشق به باشگاه و هدف داشتن مهمترین چیزها هستند. تیم سیمئونه بازیهای بسیار خوبی را به نمایش می گذارد. وقتی فصل قبل اتلتیکو مادرید عنوان قهرمانی در رقابت های لیگا را به دست آورد ستاره های این تیم به دیگر تیم ها رفتند اما سیمئونه نشان داد که تیم او متکی به ستاره ها نیست بلکه ستاره نخست خود او است که توانسته روحیه پیروزی را به تیمش تزریق کند. از این مربی آرژانتینی به عنوان فرگوسن جدید یاد می کنند و به نظر می رسد که این تشبیه بی ربط نباشد.

2-هماهنگی در خط دفاعی

مهمترین شاخصه اتلتیکو مادرید هماهنگی بالای این تیم در کارهای دفاعی است. گودین و میراندا برزیلی هم در کارهای دفاعی خوب ظاهر می شوند و همه روی توپ های ارسالی جلو می کشند و برای تیم خود گلزنی می کنند. بسیار اشتباه است اگر فکر کنیم که تیم سیمئونه تنها در کارهای دفاعی خوب است اگر این تیم تنها به کارهای دفاعی روی می آورد نمی توانست در ورزشگاه خانگی رئال مادرید دو گل به ثمر رساند؛ آن هم برابر رئالی که یکی از هجومی ترین و بهترین تیم های حال حاضر فوتبال جهان است. اتلتیکو مادرید در کارهای دفاعی بسیار خوب است و حتی می توان تیم سیمئونه را بهتر از مورینیو که استاد کارهای دفاعی است دانست چرا که دو تیم فصل قبل در لیگ قهرمانان اروپا به هم خوردند که در نهایت پیروزی با سیمئونه بود.

3-گریزمان

http://i.arabia.eurosport.com/2015/01/03/1382269-29641766-640-360.jpg

وقتی دیگو کاستا از اتلتیکو مادرید جدا شد همه فکر می کردند که این تیم در کارهای هجومی به مشکل می خورد اما اصلا اینگونه نبوده است چرا که گریزمان فرانسوی بهترین بازیهای را برای اتلتیکو مادرید به نمایش گذاشته است و نشان داده که می تواند کمک زیادی به این تیم کند. اتلتیکو مادرید استاد پیدا کردن جاشین خوب است. این تیم فالکائو را به جای سرخیو آگرو انتخاب کرد. دیگو کاستا را به جای فالکائو انتخاب کرد و الان هم گریزمان را به جای فالکائو انتخاب کرده است. آمار نشان می دهد که هر چند اسم های بزرگی از اتلتیکو مادرید جدا شده اند اما بازیکنان جایگزین بسیار بهتر ظاهر شده اند و این به یکی چیز اشاره می کند و آن اینکه اتلتیکو مادرید یک تیم است که به ستاره خاصی متکی نیست.

گریزمان در رقابت های لیگا به اندازه کریم بنزما و گرت بیل گلزنی کرده است. او بهتر از لوئیس سوآرس مهاجم آبی-اناریها بوده است. این بازیکن فرانسوی در دیدار اخیر اتلتیکو مادرید برابر رئال مادرید خوش درخشید و دو پاس گل داد  تا نشان دهد که در فصل جاری از بهترین بازیکنان تیم سیمئونه خواهد بود.

4- بارسا و رئال برابر اتلتیکو مادرید زانو می زنند

سیمئونه توانسته این تفکر را به بازیکنانش تزریق کند که پیروزی برابر رئال مادرید و بارسلونا اصلا سخت نیست. در چهار دیدار اخیر رئال مادرید برابر اتلتیکو مادرید سه بار پیروزی با شاگردان سیمئونه بوده است و تنها رئال یک بار به تساوی دست یافته است و این نشان می دهد که بردن رئال برای اتلتیکو مادرید آسان است. هر چند اتلیتکو مادرید در برابر بارسلونا خوب کار نکرده است با این حال با تساوی ارزشمندی که فصل قبل در نوکمپ به دست آورد توانست جام قهرمانی را بالای سر برد. این تیم توانسته به هیمنه رئال مادرید و بارسلونا پایان دهد و الان دیگر باید دو غول فوتبال اسپانیا برابر اتلتیکو مادرید ترس داشته باشند.

5- انگیزه قهرمانی

http://i.arabia.eurosport.com/2014/08/23/1299215-27977170-640-360.jpg

اتلتیکو مادرید الان دیگر تیمی نیست که برای ماندن در رقابت های لیگا بجنگد یا اینکه به دنبال سهمیه لیگ قهرمانان اروپا باشد بلکه با دیگو سیمئونه حتی به دنبال دوم شدن نیست بلکه می خواهد جام قهرمانی را بالای سر برد و جزو بزرگان فوتبال اسپانیا و اروپا باشد. انگیزه قهرمانی مهمترین چیزی است که سیمئونه به اتلتیکو مادرید تزریق کرده است. این تیم توانسته با این مربی آرژانتینی قهرمانی در لیگ اروپا، رقابت های لیگا، جام حذفی اسپانیا، سوپر جام اسپانیا و اروپا و نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. الان دیگر جام تنها بین رئال و بارسلونا تقسیم نمی شوند بلکه اتلتیکو مادرید هم از شانس های قهرمانی در هر جامی است.
برچسب ها
موضوعات مرتبط
قوانین ارسال دیدگاه
1- دیدگاه های غیر مرتبط با موضوع هر پست حذف خواهد شد .
2- دیدگاهی كه حاوی توهین به بازیكنان و هواداران باشگاه ها باشند تایید نخواهند شد .
3- دیدگاه های خود را با حروف فارسی بنویسید . ( نظراتی كه متن آن ها به زبان انگلیسی ارسال شده باشند ، حذف می شوند . )
توجه : اگر هنگام نوشتن دیدگاه به قوانین فوق توجهی نكنید ، بلافاصله دیدگاه شما حذف خواهد شد !
دیدگاه های شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
برای ارتباط با مدیریت ، سفارش تبلیغات ، ارائه پیشنهاد یا انتقاد و ... با ایمیل مقابل در تماس باشید :
TotalBarcair@Gmail.Com
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic