برنامه بازی ها
قبلی : بارسلونا 5-0 کوردوبا
شنبه 29 آذر 1393
ورزشگاه نیوکمپ
هفته 16 لیگ اسپانیا
بعدی : رئال سوسیداد - بارسلونا
یکشنبه 14 دی 1393
ورزشگاه آنوئتا
هفته 17 لالیگا
لیگ قهرمانان - مرحله 1/8 نهایی
دور رفت : منچسترسیتی - بارسلونا
سه شنبه 28 بهمن 1393
ساعت 23:15
ورزشگاه اتحاد
دور برگشت : بارسلونا - منچسترسیتی
سه شنبه 19 اسفند 1393
ساعت 23:15
ورزشگاه نیوکمپ
کاربران برتر توتال بارسا
رتبه کاربر نام کاربر
1 علیرضا 11
2 پرنیا
3 آیدا
نظرسنجی
با انتقال توتال بارسا به سرویس رزبلاگ موافقید ؟
آخرین مطالب ارسالی
جدول لیگ اسپانیا
رتبه تیم بازی امتیاز
1 رئال مادرید 15 39
2 بارسلونا 16 38
3 اتلتیکو 16 35
4 والنسیا 16 31
5 ویارئال 16 23
6 سویا 15 30
7 مالاگا 16 30
8 سلتاویگو 16 20
9 ایبار 16 20
10 اسپانیول 16 20
11 بیلبائو 16 19
12 ختافه 16 17
13 رایووایکانو 16 17
14 سوسیداد 16 15
15 لوانته 16 15
16 آلمریا 16 13
17 لاکرونیا 16 13
18 گرانادا 16 13
19 کوردوبا 16 11
20 الچه 16 10
آخرین آپدیت : 22 دسامبر 2014
گلزنان برتر لیگ اسپانیا
بازیكن تیم پنالتی گل
رونالدو رئال 7 25
مسی بارسلونا 0 15
نیمار بارسلونا 0 11
باکا سویا 3 10
بنزما رئال 0 8
آخرین آپدیت : 22 دسامبر 2014
کد خبر : 11330 | ارسال شده توسط : admin | تاریخ ارسال : یکشنبه 28 دی 1393
این روزها با اظهار نظر هاى متناقض لیونل مسى و پیشنهادات نجومى برخى از تیم هاى انگلیسى براى جذب وى، شایعات و گمانه زنى هاى زیادى در زمینه پیوستن او به لیگ برتر جزیره در مطبوعات اروپایى منتشر شده است، اما مسى مى تواند در لیگ برتر جزیره نیز همچنان موفق باشد؟
http://parsiup.com/upload/2vhm_messoo_0.jpg
چنین پرسشى در انگلستان بر خلاف شایعات اخیر چندان جدید به نظر نمى رسد و پیشینه اى سه ساله دارد، در دسامبر سال2011 ، اندى گراى مفسر مشهور شبكه تلویزیونى Sky، این پرسش را به صورت كاملا تئورى این چنین مطرح نموده بود:"لیونل مسى مى تواند در شبى سرد در استوك نیز موفق باشد؟" قصد و نیت این مفسر بریتانیایى از بیان چنین پرسشى به صورت واضح اما مشخص نیست، آیا وى تمایل داشته تردیدى به كیفیت بالاى این ابر ستاره آرژانتینى وارد نماید و او را به چالش كشاند؟ یا اینكه وى مى خواسته به این ترتیب تبلیغى پروپاگاندایى براى لیگ برتر جزیره انجام دهد و كیفیت بالاى آن را نسبت به لالیگا به رخ كشاند؟ چون  اندى گراى در آن زمان مدعى شده بود كه گل زنانى همانند لیونل مسى و حتى كریستیانو رونالدو درلالیگاى همیشه آفتابى، كار بسیار ساده ترى نسبت به لیگ برتر قدرتمندتر و سخت تر پیش رو خواهند داشت.

حال با كمى تاخیر لیونل مسى بنا بر شایعات و ادعاهاى اخیر مطبوعات انگلیسى مى تواند به اندى گراى و سایر منتقدین بریتانیایى توانایى و كیفیت خود را در لیگ برتر جزیره نیز به اثبات رساند، در واقع از زمانى كه این ابر ستاره آرژانیتنى نسبت به ماندن خود در بارسلونا با بیان جمله " من نمى دانم در فصل آینده چه اتفاقى خواهد افتاد." اظهار نظر دو گانه و تردید گونه اى داشته است، همه فوتبال انگلیس در هیجان بزرگى به سر مى برد.

اما امكان انتقال لیونل مسى به یكى از تیم هاى لیگ برتر جزیره تا چه حد مى تواند واقعى باشد؟ روزنامه قابل اعتماد و معتبر انگلیسى Independent نیز با افزایش گمانه زنى ها در خصوص آمدن لیونل مسى به لیگ برتر جزیره، در یادداشتى به این موضوع پرداخته كه شرایط كدام تیم لیگ برتر جزیره براى به خدمت گرفتن این ابر ستاره آرژانتینى مناسب تر است؟

آیا چلسى با پیشنهاد وسوسه انگیز 600 میلیون یورویى خود مى تواند لیونل مسى و باشگاه بارسلونا را به این انتقال ترغیب نماید؟ آیا لیونل مسى مناسب ترین گزینه براى بازگرداندن منچستریونایتد به دوران اوج خود نیست؟ آیا در صورت جذب پپ گواردیولا توسط منچسترسیتى، لیونل مسى نیز به پیوستن به این باشگاه ترغیب نخواهد شد؟ چنین گمانه زنى هایى شاید خوراك خوبى براى مطبوعات انگلیسى باشند، اما بى تردید وقوع سریع چنین انتقالى حداقل به دو دلیل فیفا و قوانین فیرپلى اقتصادى این سازمان امكان پذیر نخواهد بود.

فیفا سال گذشته میلادى به دلیل رعایت نشدن برخى قوانین از سوى بارسلونا در جذب بازیكنان كم سن و سال، این باشگاه را براى یك فصل از هر گونه فعالیت در بازار نقل و انتقالات محروم نمود كه دادگاه بین المللى ورزش نیز در اواخر سال میلادى گذشته آن را تایید نمود. تا ژانویه 2016 بر اساس این حكم بارسا اجازه جذب هیچ بازیكن جدیدى را نخواهد داشت و واگذار نمودن لیونل مسى در چنین شرایطى چندان عاقلانه و منطقى به نظر نمى رسد و ایده جالبى نیست، چون با پول دریافتى از فروش مسى، كاتالان ها نمى تواند در بازار نقل و انتقالات سرمایه گذارى نمایند.

حال اگر سران بارسا مایل باشند چنین سرمایه اى را به مدت یك سال ذخیره نمایند، كدام یك از باشگاه هاى انگلیسى قادر خواهند بود بدون نقض قوانین فیرپلى مالى یوفا، چنین انتقالى به ارزش بیش از پانصد میلیون یورو را انجام دهد. تنها باشگاهى كه از چنین شرایطى برخوردار است منچستریونایتد مى باشد كه در فصل 2013/14 درحدود 536 میلیون یورو دریافتى داشته است، چلسى و منچسترسیتى دو باشگاه دیگر انگلیسى با وجود برخوردارى از قدرت مالى بالا، به دلیل قوانین فیرپلى مالیاتى مجاز به جذب لیونل مسى با چنین مبلغى نخواهند بود.

در مطبوعات گمانه زنى هایى در خصوص میان بر خلاقانه باشگاه منچسترسیتى براى دور زدن قوانین فیرپلى مالیاتى یوفا منتشر شده است، بعد از توافق مرموزانه این باشگاه انگلیسى با باشگاه نیویورك در خصوص فرانك لمپارد و باقى ماندن این هافبك سابق چلسى در انگلیس، برخى از مطبوعات انگلیسى چنین عنوان نموده اند كه امكان دارد باشگاه نیویورك، لیونل مسى را به خدمت گیرد و بعد آن را به صورت قرضى به منچسترسیتى واگذر نماید.

اما چنین روشى نیز بى تردید با مخالف سازمان لیگ فوتبال آمریكا و همین طور قوانین فیرپلى مالى مواجه و شكست خواهد خورد و از لحاظ اقتصادى نیز براى این باشگاه آمریكایى چندان منطقى به نظر نمى رسد، هر چند كه این دو باشگاه هر دو زیر مجموعه یكى از شیوخ عرب مى باشند.

مانوئل پلگیرینى سرمربى منچسترسیتى با این وجود بارسلونا را با جذب لیونل مسى تهدید كرده است:"ما مى توانیم مسى را به خدمت بگیریم."، البته شاگردان پلگیرینى در ماه فوریه از مرحله یك هشتم نهایى لیگ قهرمانان اروپا به مصاف بارسلونا خواهد رفت و بى تردید این سرمربى شیلیایى هدفى به جزء به چالش و تشنج كشاندن حریف در آستانه این رویارویى نداشته است. وى در ادامه البته گفته است:"انتشار اخبارى در خصوص علاقه تیم هایى كه از شرایط مالى خوبى برخوردار هستند به جذب بازیكنان بزرگ كاملا طبیعى است.چنین شایعاتى از سوى باشگاه ها تایید نمى شوند، من نمى گویم كه در منچسترسیتى در خصوص جذب مسى صحبت نشده است، اما هرگز تصمیم قطعى وخاصى در این خصوص اتخاذ نشده است."

لیونل مسى با صحبت هاى دوگانه اخیر خود گمانه زنى ها را در خصوص آینده خود را افزایش داده است، حال نه تنها فوتبال انگلیس، بلكه همه دوستداران فوتبال منتظر خواهند بود تا ببینند در تابستان 2015 مهمترین، گران ترین و جنجال برانگیزترین نقل و انتقال تاریخ فوتبال به وقوع خواهد پیوست و یا خیر.
برچسب ها
موضوعات مرتبط
قوانین ارسال دیدگاه
1- دیدگاه های غیر مرتبط با موضوع هر پست حذف خواهد شد .
2- دیدگاهی كه حاوی توهین به بازیكنان و هواداران باشگاه ها باشند تایید نخواهند شد .
3- دیدگاه های خود را با حروف فارسی بنویسید . ( نظراتی كه متن آن ها به زبان انگلیسی ارسال شده باشند ، حذف می شوند . )
توجه : اگر هنگام نوشتن دیدگاه به قوانین فوق توجهی نكنید ، بلافاصله دیدگاه شما حذف خواهد شد !
دیدگاه های شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
برای ارتباط با مدیریت ، سفارش تبلیغات ، ارائه پیشنهاد یا انتقاد و ... با ایمیل مقابل در تماس باشید :
TotalBarcair@Gmail.Com
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic